Activiteiten 2027
Gedurende het jaar wordt enkele malen een sterrenkijkavond georganiseerd. Normaal gesproken in ieder geval in het voorjaar en in het najaar. Dit is meestal op een vrijdag- of zaterdagavond. Plaats van handeling is veelal Camping Zeeburg of het Artis Planetarium. We hebben dan met een aantal leden enkele telescopen opgesteld en tonen het publiek wat er die avond zoal te zien is aan de sterrenhemel.
Aangezien deze avonden reeds langere tijd tevoren worden aangekondigd, is het weer uiteraard een grote verrassing. Bij bewolking of zelfs regen kunnen we de telescopen niet buiten opstellen en volgt er veelal een zogenaamd slechtweerprogramma met bijv. een presentatie binnen.
Deze avonden zijn vrij toegankelijk voor eenieder die geïnteresseerd is in de sterrenhemel en wel eens door een telescoop wil komen kijken. Een eerste blik op de maankraters of de ringen van Saturnus is voor velen een onvergetelijke ervaring.
De volgende publieke activiteiten staan op de agenda voor 2027:
Nieuwjaarsborrel
Zoals gebruikelijk zullen we het nieuwe jaar inluiden met een hapje en een drankje. Mogelijk spreekt een van onze leden over zijn of haar waarnemingen en we spreken over het reilen en zeilen van de vereniging.
Aanvang 20:00 uur
Locatie is ook dit jaar weer de Wethouder Verheij sporthal.
Landelijke Sterrenkijkdagen
Ook dit voorjaar worden de Landelijke Sterrenkijkdagen weer gehouden in een weekend waarin de maan zich in haar Eerste Kwartier bevindt en dus zeker aan het begin van de avond goed zichtbaar zal zijn (als het weer tenminste een beetje meewerkt). De VSA zal op vrijdag- en zaterdagavond een aantal telescopen opstellen op twee locaties in Amsterdam.
Ledenavond
Op deze avond kunnen leden van de VSA vertellen over hun bezigheden op astronomisch gebied. Per lid is er maximaal 30 minuten spreektijd, daarna maximaal 10 minuten discussie over het onderwerp. We mikken op twee leden op deze avond. We starten als gebruikelijk om 20:00 uur, er is geen pauze en rond 21:30 uur ronden we af.